Πρόβλημα με τη χρήση του WPGlobus σε real estate theme

Αρχική Συζητήσεις Εξελληνισμός Πρόβλημα με τη χρήση του WPGlobus σε real estate theme

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Αυτό το θέμα περιέχει 8 απαντήσεις, έχει 2 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  panos_theof 2 εβδομάδες, 1 μέρα πριν.

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 1 έως 9 (από 9 συνολικά)
  • Συντάκτης

panos_theof
    Συμμετέχων

Καλησπέρα σε όλους!!

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Έχω μια ιστοσελίδα μεσιτικού γραφείου δίγλωσσο με το plugin WPGlobus. Πρόσφατα ανακάλυψα ότι το plugin αυτό ναι μεν λειτουργεί αλλά μου μπλοκάρει το SKU search όταν δηλαδή κάποιος κάνει αναζήτηση ακινήτου με τον κωδικό του (sku). Επικοινώνησα με τον κατασκευαστή του theme και μου είπαν ότι το theme τους λειτουργεί καλύτερα με το WPML για μεταφράσεις και δεν μπορούν να ασχοληθούν με το WPGlobus, όμως πριν το εντοπίσουν αυτοί ότι φταίει το WPGlobus, μου είχαν προτείνει να απενεργοποιήσω τα 3d party plugins για να δω τι μπλοκάρει το sku search, όπου απενεργοποιώντας το και ενεργοποιώντας το πάλι αυτό άφησε στην αρχή των άρθρων μας το {en:} και δεν ξέρω πως να το διορθώσω αφενός αυτό και αφετέρου το θέμα με το sku search.

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να τα λύσω αυτά τα δύο θέματα; Είχατε ανάλογο πρόβλημα ποτέ;

(Προσωρινά έχω απενεργοποιήσει το SKU search για να μην εκτιθέμεθα στους επισκέπτες μας…)

• Το θέμα τροποποιήθηκε 3 εβδομάδες πριν από  panos_theof
    • Το θέμα τροποποιήθηκε 3 εβδομάδες πριν από  panos_theof

Στράτος
    Συμμετέχων

Καλησπέρα. Μόνο στα άρθρα σου άφησε το en ή και στις σελίδες?

Το site είναι στα αγγλικά?

Δώσε ένα link

panos_theof
    Συμμετέχων

Καλησπέρα Στράτο!

• Το κάνι μόνο στα άρθρα στην αρχική σελίδα όχι στο blog!
    • Επίσης στην Ελληνική γλώσσα κάνει preview την αρχή του αγγλικού (πριν το «read more” ή «διαβάστε περισσότερα”)
    • Το site by default ανοίγει στα αγγλικά παρότι του έχω βάλει από το WPGlobus ως βασική τα ελληνικά (άλλο θέμα κι αυτό)

Η ιστοσελίδα μας είναι https://www.anaptyxichania.gr θα το δεις κι εσύ Στράτο.

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 2 εβδομάδες, 6 μέρες πριν από  panos_theof.
    • Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 2 εβδομάδες, 6 μέρες πριν από  panos_theof. Λόγος: Καλύτερη επεξήγηση

Στράτος
    Συμμετέχων

Να υποθέσω ότι αυτή τη στιγμή έχεις ενεργοποιημένο το plugin γι αυτο και έχεις δύγλωσσο site.

Προφανώς στα Νέα τραβάει το expert content από την Αγγλική μετάφραση. Δες στην αρχική σελίδα στο σημείο που θα πρέπει να εμφανίζονται τα Νεα αν χρειάζεται εκεί κάποια ρύθμιση.

Έχεις δοκιμάσει άλλο πρόσθετο για μετάφραση. Αν το ενεργοποιήσεις το site δουλεύει κανονικά σε μία γλώσσα?

panos_theof
    Συμμετέχων

Τώρα ναι είναι ενεργοποιημένο το plugin γι αυτο και είναι δύγλωσσο το site.

Έλεγξα την αρχική σελίδα στο σημείο με τα «Νεα” και είδα ότι στο πεδίο της αγγλικής version είχα language greek αλλά και που το άλλαξα σε english πάλι εμφανίζεται το {en:} σε αγγλικά και ελληνικά της αρχικής σελίδας) .

Είχα δοκιμάσει ένα άλλο site μου αλλά δημιουργούσε το ίδιο πρόβλημα (δεν θυμάμαι πιο plugin είχα βάλει)

Αν απενεργοποιήσω το wpglobus το site δουλεύει μόνο αγγλικά..

Στράτος
    Συμμετέχων

Αν το απενεργοποιήσεις το plugin στην αρχική στα νέα σου βγάζει μπροστά το en?

panos_theof
    Συμμετέχων

Αν το απενεργοποιήσω το plugin όχι μόνο εμφανίζει {en:} στο σημείο «νέα”  (αρχική) αλλά και όπου είχε μπει μετάφραση…

Στράτος
    Συμμετέχων

Στείλε μου ένα mail στο karavarakis@gmail.com

panos_theof
    Συμμετέχων

Επίσης ξαφνικά μπαίνω σήμερα και μόνο στα PAGES είτε στο «English” tab μπω είτε στο «Ελληνικά” tab, αυτό μου εμφανίζει και τα δύο πεδία δλδ όα έπρεπε να δείχνει στο κάθε tab εμφανίζεται και στα 2, αναλυτικά… στο English tab εμφανίζει english & ελληνικά και τούμπαλιν… Προβληματίζομαι…

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 1 έως 9 (από 9 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.

Δεν είσαι μόνος

Μπες στο Forum, είναι δωρεάν

FORUM