Πρόβλήματα-Λάθη στην Ελληνική διανομή

Αρχική Συζητήσεις Εξελληνισμός Πρόβλήματα-Λάθη στην Ελληνική διανομή

Αυτό το θέμα περιέχει 5 απαντήσεις, έχει 3 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  stefanos doksas 6 μήνες, 1 εβδομάδα πριν.

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Συντάκτης

Φυσικά κανείς «άσφαλτος», έτσι και η Ελληνική διανομή σίγουρα έχει λάθη και προβλήματα στην απόδοση – μετάφραση ή και ακόμη χρειάζεται βελτίωση. Έτσι θα ήθελα στη συγκεκριμένη δημοσίευση αν βρείτε κάτι να μου στο στείλετε ώστε να το διορθώσω. Αν μπορείτε και με κάποιο screenshot (απόσπασμα οθόνης) ώστε να το βρω πιο εύκολα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

General Translation Editor, Larisa WordPress Meetup Organizer
    My Personal Blog

Kostas Vrouvas
    Keymaster

Το «Επεξεργασια» εχει αλλαξει σε πολλα σημεία σε «Διορθωτής/Διόρθωση»

πχ 1: To «Εμφάνιση > Διορθωτής» δεν θα πρεπε να ηταν «Επεξεργασία» (οπως ηταν εως την 4.0), ή «Επεξεργαστής»?

πχ 2: https://translate.wordpress.org/projects/wp/dev/el/default?filters%5Bstatus%5D=either&filters%5Boriginal_id%5D=94651&filters%5Btranslation_id%5D=7811686(https://core.trac.wordpress.org/browser/trunk/src/wp-includes/class-wp-editor.php#L987)

General Translation Editor, Athens WordPress Meetup Organizer - Co-founder, Web Developer, Codesigns

Αυτό έγινε μετά από αρκετή σκέψη, γιατί είναι «Editor», και εκεί κάνουμε διορθώσης πάνω στο θέμα, το παλιότερο «επεξεργασία» δεν ήταν τόσο ακριβές (πάντα κατά την γνώμη μου)

My Personal Blog

stefanos doksas
    Participant

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι ολοκαίνουριος στο wordpress. Εγκατέστησα την ελληνική έκδοση wp σε windows server και δε λειτουργούν ελληνικοί χαρακτήρες στο url. Η τρέχουσα σελίδα εμφανίζει «Sorry, something can’t be found. Try searching below» και τα logs του plesk δίνουν error 404.

Γεια σου και σε εσένα και καλώς ήρθες.

Το πρόβλημα δεν είναι στην διανομή αλλα στον server θα πρέπει να επικοινωνήσεις με τον διαχειριστή του, και να τον ενημερώσεις για το πρόβλημα με τους μόνιμους συνδέσμους (permalinks).

Δυστυχώς με Windows server δεν εχω καμια εμπειρία, προτιμώ apache ή nginx (Linux)

και πάλι ότι χρειαστείς εδώ είμαστε

My Personal Blog

stefanos doksas
    Participant

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε Ευάγγελε από τη Λάρισα. Δυστυχώς αν και μεγάλη η εταιρία στην οποία φιλοξενώ τις ιστοσελίδες μου δεν εξυπηρετούν.. Θα έχω υπ’ όψην μου το blog σου και κάποια στιγμή θα αποκτήσω και linux server.  Ελπίζω κάποιος να γνωρίζει τουλάχιστον τί να ζητήσω από την εταιρία φιλοξενίας μου.

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.

Δεν είσαι μόνος

Μπες στο Forum, είναι δωρεάν

FORUM